İç Mimar Suat Kaya

93’Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık & Tasarım bölümünden mezun olduktan sonra ‘96 yılında Anadolu Yakasının kalbi Bağdat caddesinde İstanbul ofisini açtı. Zaman içerisinde kişiye özel tasarımları modern ve lüks yaşamın gerektirdiği kalite konfor ve kullanışlılığı içinde barındıran mekanlar tasarlama konusunda uzmanlaştı.
Suat Kaya İç Mimarlık ekibi, bir çok yerli ve yabancı müşterilerinin ihtiyaç ve taleplerini, kendi marka çizgisini bozmadan özgün tasarım fikirleri ile zamanında karşılaması ile kısa zamanda başarıya ulaşmıştır.

20 yıldan uzun süredir “İç Mimarlar Odası”na kayıtlı firma, İç Mimarlar Odası’nın ve mesleğin gerektirdiği amaç ve ilkelere uygun müşterilerine daima en kaliteli ve dürüst hizmeti hedefler..
Firma, enerjisini ve estetik anlayışını birbirilerinden özel seçkin müşterilerinden almaktadır. Firmada her proje kendine özgü, müşteri istek ve ihtiyaçlarının özenle sentezi yapılarak hazırlanır, tekrar tekrar değerlendirilir, müşteri ile revize edillerek her detay düşünülerek uygulamaya geçer.
Ekip, 20 yılı aşkın bir süredir Suat Kaya’nın birebir takip ve kontrolünde, iş akış planı ve zaman çizelgesi doğrultusunda bir çok yurtiçi ve yurt dışı dekorasyon projesine imza atmıştır.
Konut villa projelerine ek olarak, son iş yeri, ofis, mağaza, cafe & restaurant proje, fuar tasarım ve uygulamalarındaki başarılı çalışmaları dikkat çekmektedir.
Suat Kaya iç mimarlık yoğun talep üzerine 2007 yılında mağazalar zinciri kuran Dubai ofisini, 2012 yılında ise Amerika Birleşik Devletleri’nde Design Workers & Co.Inc. adı altında şirketleşmiştir. www.designworkers.com.tr
Son yıllarda Kentsel dönüşüme de iç mimari hizmet verecek firma, “Design Assist” adı altında yeni bir yapılanma aşamasında çalışmalarını sürdürmektedir.. www.designassist.net
Firma, Lösev gibi bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer almış, ve en önemlisi her tür sosyal sorumluluk projelerine karşılıksız destek ve katkı vermeye de her zaman hazırdır.